Informacje

Odszedł Jan Osikowicz, wieloletni prezes ZNP Jasło

Po ciężkiej chorobie dzisiaj nad ranem zmarł Jan Osikowicz – nauczyciel, pedagog i wychowawca, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaśle oraz prezes jasielskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Miał 62 lata.

Jan Osikowicz (1947-2009) całe swoje życie związał z nauczaniem. Pierwszą pracę zawodową podjął w Szkole Podstawowej w Niegłowicach (1967 rok). Cztery lata później przeniesiono go do ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaśle, w której pracował do czasu reformy oświatowej w 1999 roku. W latach 1987-1991 pełnił funkcję dyrektora tej placówki. Po przekształceniu „podstawówki” w Gimnazjum nr 1 kontynuował swoją pracę w roli nauczyciela. W trakcie swojej pracy zawodowej ciągle podnosił posiadane kwalifikacje.

Pełnił także ważne funkcje w strukturach Związku Nauczycielstwa Polskiego: był członkiem Zarządu Głównego ZNP w Warszawie, wiceprezesem Podkarpackiego Zarządu Okręgu ZNP w Rzeszowie oraz długoletnim prezesem Zarządu Oddziału ZNP w Jaśle.

Za wybitne zasługi w pracy pedagogicznej i związkowej odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia RP, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz Medalem Pamiątkowym Miasta Jasła.

Pogrzeb zmarłego Jana Osikowicza odbędzie się w czwartek 6 sierpnia o godzinie 14 w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle, po czym jego ciało spocznie na wieki na Nowym Cmentarzu przy ulicy Mickiewicza.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci wspaniałego człowieka, pedagoga i przyjaciela młodzieży. Cześć Jego pamięci!

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE