Na drogach

„Osobówka” zahaczyła o pobocze i kilkakrotnie dachowała

KLUCZOWA. Przejezdna jest już droga krajowa nr 73 po wypadku, do którego doszło dzisiaj popołudniu w miejscowości Kluczowa, na granicy powiatu jasielskiego i dębickiego. Cztery ranne osoby zostały odwiezione karetkami do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Jasła w kierunku Brzostku samochód osobowy marki Peugeot 405 Coupe zjechał nagle na pobocze, uderzył w betonowy mostek, kilkakrotnie dachował, a następnie wylądował kilkadziesiąt metrów dalej na przeciwnym pasie ruchu. Elementy karoserii pojazdu były porozrzucane w promieniu kilkudziesięciu metrów od miejsca zdarzenia. Prawdopodobną przyczyną tego wypadku mogła być pęknięta opona w samochodzie oraz nadmierna prędkość. Ustali to dochodzenie prowadzone przez Posterunek Policji w Brzostku.

W wyniku wypadku poszkodowani zostali mieszkańcy Jasła: kierowca oraz trzech pasażerów. Rannych przewieziono na obserwację do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej z: JRG PSP Jasło (dwa zastępy), OSP KSRG Kołaczyce (dwa zastępy), OSP KSRG Brzostek (jeden zastęp), dwie karetki Pogotowia Ratunkowego z Jasła oraz Policję z Brzostku i Jasła.

Na miejscu zdarzenia pracował specjalista techniki kryminalistycznej, który udokumentował wypadek w celu dalszego postępowania przygotowawczego.

Droga krajowa nr 73 była przez kilka godzin nieprzejezdna. Samochody ciężarowe musiały stać w korku, natomiast dla samochodów osobowych Policja prowadziła objazdy. Obecnie ruch w tym miejscu odbywa się już po obu pasach jezdni.

FOTOPRZESTROGA:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE