Informacje

Poświęcenie tablicy na cmentarzu w Cieklinie

Fot. arch. DPS w Foluszu
Fot. arch. DPS w Foluszu

W dniu 27 sierpnia 2009 roku, na cmentarzu parafialnym w Cieklinie odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika wybudowanego ku pamięci zmarłych w latach 1973 – 2009 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

W tej podniosłej uroczystości wzięli udział: mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu i okolicznych parafii oraz zaproszeni goście. Całą uroczystość uświetnił występ chóru męskiego z Parafii pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Cieklinie, a Mszy Św. przewodniczył w koncelebrze ks. Dziekan Franciszek Motyka. W Homilii ks. Robert Imbierowicz kapelan DPS w Foluszu, podkreślił jak ważna jest potrzeba istnienia takich placówek jak Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, które zapewniają swoim mieszkańcom realizację podstawowych potrzeb życiowych, ale także niejednokrotnie stwarzają szanse rozwoju osobistego i poprawiają jakość dotychczasowego ich życia.

Po uroczystej Mszy Św., ks. Franciszek Motyka dokonał poświęcenia pomnika.

Budowa pomnika była wspólną inicjatywą Domu Pomocy Społecznej w Foluszu i Parafii Rzymsko – Katolickiej w Cieklinie. Prace w dużej mierze prowadzone w systemie gospodarczym, trwały kilkanaście dni. Niewielkim kosztem, przy udziale życzliwych ludzi i z pomocą wolontariuszy z Zakładu Karnego w Jaśle pomysł udało się sfinalizować.

Na ścianie w Krypcie Sanktuarium Św. Krzyża widnieje napis: Kim byłem Ty jesteś, Kim jestem Ty będziesz. Nie sposób o tym nie pamiętać. Pomnik to hołd dla tych, których już z nami nie ma, ale pamięć o nich wciąż pozostała żywa. Pamiętajmy o zmarłych mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej w Foluszu jeśli chcemy, aby i nas po śmierci dobrze pamiętano. – podkreślił Dyrektor DPS w Foluszu Rafał Gużkowski.

(DPS w Foluszu)

SŁOWA KLUCZOWE