Informacje

Pożar w zakładzie masarskim, straty nie są duże

Dzisiaj nad ranem doszło do pożaru w prywatnym zakładzie masarskim w Dobrucowej (gmina Tarnowiec). Dzięki szybkiej reakcji pracowników firmy straty nie są duże. Wstępnie straż pożarna oszacowała je na około dziesięć tysięcy złotych.

Po przyjściu do pracy jeden z pracowników zauważył dym wydobywający się z wędzarni. Po otworzeniu drzwi okazało się, że w pomieszczenia pali się ogień. Pracownicy wspólnie przystąpili do gaszenia pożaru. Sytuację udało się opanować jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Spaleniu uległa część wędzarni, kilkadziesiąt kilogramów wyrobów masarskich, została nadpalona instalacja elektryczna i więźba dachowa.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada urządzeń grzewczych. Dokładne okoliczności ustali Policja. – mówi mł. bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy KP PSP w Jaśle.

Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle. Działania straży pożarnej polegały na dogaszeniu pożaru, wywietrzeniu pomieszczeń, ostudzeniu konstrukcji dachu i wynoszeniu nadpalonych elementów.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE