Informacje

Setne urodziny pani Zofii Wróbel

Dostojna jubilatka. Fot. UMJ
Dostojna jubilatka.
Fot. UMJ

„Sto lat to wielki dar od Boga i losu” – tymi słowami pani Burmistrz powitała panią Zofię Wróbel, bohaterkę ostatnich dni. 13 sierpnia 2009 r. razem z rodziną i przybyłymi gośćmi pani Zofia Wróbel świętowała swoje setne urodziny.

Obecni na uroczystości ks. proboszcz Zbigniew Irzyk, kierownik USC E. Stec, kierownik MOPS D. Lignar, kierownik punktu opieki nad chorym PCK M. Szlachta, naczelnik wydziału przyznawania emerytur i rent z ZUS L. Kościółko, dołączyli się do życzeń pani Burmistrz:

Wielki zaszczyt i radość dla nas, że w dniu tak pięknym możemy się z panią spotkać. Serdecznie gratuluję w imieniu miasta Jasła tak wzniosłego jubileuszu i życzę żeby pani nadal towarzyszyło zdrowie, pogoda ducha i pokój serca, aby następne dni i lata były dla pani dobre i szczęśliwe. Udział w tej wyjątkowej uroczystości, tym większym był zaszczytem, iż pani Zofia jest jedyną stulatką w mieście Jaśle.

Pani Zofia Wróbel urodziła się 15 sierpnia 1909 r. w Neu-Oderberg, dzisiejsze Czechy. Po śmierci matki, ojciec wraz z dwuletnią Zosią i jej starszą siostrą przyjechał do Jasła, gdzie osiedlił się na stałe. Po trudach dziecięcych lat, w jasielskich stronach pani Zofia odnalazła spokój i radość życia. W 1943 r. poślubiła jaślanina, o którym mówi: „dobry człowiek”. Od tego momentu Jasło stało się jej drugą ojczyzną, pierwszym domem rodzinnym, którego dotychczas nie miała. Tutaj zbudowała swe szczęście, którym żyje każdego dnia w zdrowiu i spokoju sumienia.

Dla pani Zofii przybycie tak wielu gości było ogromnym zaskoczeniem, ale także niebywałą niespodzianką. Wzruszenie widoczne na jej twarzy było najpiękniejszą fotografią uroczystości. Po życzeniach, prezentach, listach gratulacyjnych znalazła się chwila na piękny tort z magiczną liczbą „100” oraz odśpiewanie „Dwustu lat”. Nie zabrakło również piosenki „Życzymy, życzymy”, która stała się okazją do zwierzeń drogiej Jubilatki. Zdaniem pani

Zofii Wróbel receptą na długie i szczęśliwe życie jest życie z Panem Bogiem, w zgodzie z własnym sumieniem, bycie dobrym i uczciwym człowiekiem.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE