Kultura | rozrywka | edukacja

Sopot w Jaśle, Jaślanin w Sopocie

Miłośników dobrej zabawy przy muzyce, zapraszają w piątek (7 bm.) o godz. 19 na jasielski rynek, burmistrz miasta i Jasielski Dom Kultury. Ci, którzy zdecydują się przyjść będą mogli obejrzeć bezpośrednią transmisję koncertu Sopot Hit Festiwal 2009, w którym wystąpi jaślanin Mateusz Mijal oraz posłuchać występującego na żywo zespołu „Zabili Mi Żółwia”.

Koncert z Opery Leśnej w Sopocie będzie można obejrzeć na telebimie. Dla jaślan główną jego atrakcją będzie występ walczącego o statuetkę „Polskiego Hitu Lata 2009″ pochodzącego z Jasła Mateusza Mijala z zespołem „Chłopacy”, który wykona piosenkę „Wiara”. O tym, który z piętnastu uczestników festiwalu zdobędzie trofeum, zadecyduje publiczność głosująca na swoich ulubieńców za pomocą sms-ów. Fani Mateusza będą go mogli wesprzeć wysyłając sms o treści 6 pod numer 7350.

Transmisja koncertu w Operze Leśnej nie będzie jedyną atrakcją wieczoru. Na plenerowej scenie na jasielskim rynku wystąpi zespół z Bielska-Białej „Zabili Mi Żółwia”, a całość poprowadzi znany DJ Sanchez.

Obejrzyj teledysk „Wiara” (HD):

—————-

Mateusz Mijal, jeden z najbardziej ekspresyjnych polskich wokalistów rockowych młodego pokolenia urodził się w 1985 roku w Jaśle i na jasielskich scenach – jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum – odnosił pierwsze sukcesy muzyczne. Później ukończył Liceum Muzyczne w Krakowie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach. W latach 2004-2006 współpracował z sekcją dętą zespołu „Ich Troje”. Jako wokalista związany był z krakowska formacją „Skangur”. Koncertował również z zespołem „Dukat”. Na początku 2008 r. założył grupę „Chłopacy”, którą oprócz niego tworzą: perkusista Maciej „BenBen” Pichliński”, gitarzyści Piotr Franczak i Piotr Czerwiński, basista Wojciech „Guma” Gulis oraz grający na instrumentach klawiszowych i zajmujący się programingiem Adam Drzewiecki. Coraz bardziej znany w świecie muzyki Mateusz Mijal nie zapomina o Jaśle, gdzie w ubiegłym roku, na zaproszenie JDK dał koncert na rynku podczas Międzynarodowych Dni Wina.

Zespół „Zabili Mi Żółwia” powstał w 1997 roku w Bielsku-Białej. Jego debiutancka płyta „Uczucia w promocji” ukazała się w roku 2006. Początkowo grupa grała głównie ska-punk, później poszła w stronę rocka i obecnie ma w repertuarze muzykę dość zróżnicowaną, a nacisk kładzie na rytm i melodię, gwarantując dobra zabawę.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE