Informacje

Tarnowiec dostanie kolejne pieniądze z UE

Fot. Damian Palar
Fot. Damian Palar

Gmina Tarnowiec dostanie ponad czterysta osiemdziesiąt tysięcy złotych dotacji na poprawę infrastruktury parkingowej na terenie czterech miejscowości w gminie. Środki będą pochodzić z unijnej kasy.

Samorządowcy z terenu gminy Tarnowiec złożyli wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Inwestycja warta ponad 641 tysięcy złotych będzie obejmować remont placów postojowych na terenie miejscowości: Tarnowiec, Umieszcz, Roztoki i Wrocanka. Zakończenie jej realizacji planuje się na koniec bieżącego roku. Umowa na dofinansowanie zadania zostanie podpisana w najbliższy czwartek (27 sierpnia) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

To nie jedyna inwestycja, która zostanie zrealizowana na terenie gminy ze środków pochodzących właśnie z tego programu. O dofinansowanie remontu placu postojowego przy Kościele Parafialnym w Gliniku Polskim ubiegała się Parafia Rzymskokatolicka p.w. świętego Józefa Robotnika. Projekt, wspólnie z miejscowymi księżmi, przygotowali pracownicy Urzędu Gminy w Tarnowcu. Wartość całego zadania wynosi ponad 106 tysięcy złotych, z czego przyznana dotacja wynosi ponad 30 tysięcy złotych.

Gmina Tarnowiec liczy na to, że dzięki poprawie bezpieczeństwa, dostępności komunikacyjnej, funkcjonalności miejsc publicznych podniesie się atrakcyjność turystyczna i kulturalna miejscowości wchodzących w skład gminy.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE