Na drogach

Trzy osoby ranne w wypadku

Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr „73”. W miejscowości Krajowice zderzyły się dwa Volkswageny Golfy. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy. Ruch na krajowej „73” na czas prowadzonych czynności odbywał się wahadłowo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca VW Golfa jechał od strony Jasła w kierunku Kołaczyc. W miejscowości Krajowice, chcąc dojechać z drogi głównej do miejscowej Szkoły Podstawowej, zasygnalizował manewr skrętu w lewo. Podczas wykonywania manewru, najechał na niego jadący w tym samym kierunku samochód osobowy VW Golf. Kierujący tym pojazdem 34-letni mieszkaniec województwa małopolskiego nie zachował należytej ostrożności. W wyniku zderzenia oba pojazdy wylądowały w pobliskim rowie.

Na miejscu zdarzenia został zadysponowane służby ratunkowe: jeden zastęp z JRG Jasło (SRT), jeden zastęp z OSP Kołaczyce (SRT), dwie karetki Pogotowia Ratunkowego z Jasła oraz dwa radiowozy Policji.

W wyniku wypadku do jasielskiego szpitala trafili obaj kierowcy oraz pasażer jednego z samochodów. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich zostaną wypisani do domu. Policjanci ustalili również, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE