Informacje

Ulica Graniczna będzie sukcesywnie remontowana

Ulica Graniczna jest bardzo zniszczona i wymaga pilnego remontu. Fot. Damian Palar
Ulica Graniczna jest bardzo zniszczona i wymaga pilnego remontu.
Fot. Damian Palar

Trwają prace projektowe związane z przebudową ulicy Granicznej w Jaśle. Starostwo Powiatowe, pod którego nadzorem jest ta ulica, szuka w tej chwili możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację zadania. Miasto przekazało już sto tysięcy złotych w formie dotacji celowej, ale jest to zdecydowanie za mała kwota, by móc zrealizować tą inwestycję w całości.

Biegnąca przez jasielskie osiedle Sobniów ulica Graniczna wymagała pilnego remontu. Po latach starań mieszkańcy w końcu doczekali się, że ta inwestycja będzie w końcu zrealizowana. Udało się wykonać kanalizację deszczową, która była niezbędna do tego, żeby prawidłowo ująć wodę spływającą z tej ulicy po opadach deszczu.

Chcemy wystąpić z wnioskiem na pozyskanie środków zewnętrznych. Na razie nie mogę tego ujawnić, jakie to będą środki, bo trudno w tej chwili przesądzić, gdzie ten wniosek wpłynie. Mam nadzieję, że nam się uda pozyskać takie środki zewnętrzne. Jeżeli nam się nie uda, to wykonamy nawierzchnię łącznie z krawężnikiem ze środków własnych, a chodniki będziemy wykonywać również siłami własnymi. – mówi Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Starostwo Powiatowe liczy również na pomoc finansową samorządu miejskiego. Miasto przekazało już sto tysięcy złotych w formie dotacji na ten cel. Według wstępnych wyliczeń cała wartość zadania wyniesie siedemset tysięcy złotych.

Mielibyśmy piękną ulicę, która przestałaby wreszcie straszyć. Wreszcie by przestała rzutować ujemnie na naszą pracę, ale jest tam jeszcze szereg problemów do rozwiązania. Nie da się zbudować chodnika po obu stronach, ponieważ pas drogowy jest za wąski. Wymagałoby to dodatkowych wykupów ziemi. Trwało by to bardzo długo. Przewidujemy budowę chodnika raz z jednej, a raz z drugiej strony. W tej chwili jest to tematem prac projektowych. – dodaje Adam Pawluś.

Nawierzchnia w tym miejscu jest bardzo zniszczona. Aby nie zniszczyć podwozia, samochody hamują w tym miejscu do minimalnych prędkości. Jeszcze w tym roku ma być położona nowa nakładka asfaltowa. Pozostałe etapy realizacji inwestycji będą trwały sukcesywnie w najbliższych miesiącach.

Mówi Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE