Na drogach

W świąteczny weekend będzie więcej policjantów na drogach

W ten weekend na naszych drogach będzie więcej policjantów. Prosimy o ostrożną jazdę! Fot. Damian Palar
W ten weekend na naszych drogach będzie więcej policjantów. Prosimy o ostrożną jazdę!
Fot. Damian Palar

Dzisiaj rusza trzydniowa akcja podkarpackiej Policji pod hasłem „Sierpniowy weekend”. Na naszych drogach możemy spodziewać się zwiększonej ilości policyjnych radiowozów i funkcjonariuszy, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem zarówno kierujących pojazdami, jak i pieszych.

Policjanci wezmą pod lupę tych kierowców, którzy będą popełniać wykroczenia szczególnie te, które najczęściej doprowadzają do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, a więc: przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych i nieprawidłowe wyprzedzanie. Osoby łamiące przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami w postaci mandatów karnych.

Patrole „drogówki” mają wspomagać dodatkowo fotoradary i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

W sobotę, w związku ze Świętem Wojska Polskiego, funkcjonariusze będą również zabezpieczać przemarsz uczestników uroczystości ulicami Jasła. Utrudnień w ruchu należy się spodziewać około godziny 8:30, skąd uczestnicy obchodów przemaszerują z jasielskiego Rynku do Kościoła OO. Franciszkanów oraz około godziny 10:30, gdzie po mszy nastąpi przejście ulicą 3-go Maja do Parku Miejskiego. Kierowcy pojazdów proszeni są o dostosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem.

Razem z policjantami przypominamy o zasadach bezpiecznego podróżowania samochodem: wszyscy w pojeździe (kierowca i pasażerowie) muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach, trzeba właściwie przymocować bagaż. Nie zapominajmy również o obowiązku jazdy z włączonymi światłami dziennymi.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE