Informacje

Wspaniała zabawa i niecodzienni goście na wakacyjnym festynie

Najmłodszych zabawiała

Już po raz trzeci mieszkańcy jasielskiego osiedla Gamrat mogli się wspólnie bawić na Festynie Wakacyjnym zorganizowanym przez zarząd osiedla. Wszyscy, którzy w sobotnie popołudnie przyszli na miejscowy stadion sportowy, bawili się bardzo wesoło.

Festyn rozpoczął turniej piłkarski oldboi o puchar Prezesa ZTS Gamrat S.A. Andrzeja Czajki. W spotkaniu zmierzyły się zespoły pracowników firmy oraz mieszkańców osiedla. Lepsi okazali się ci pierwsi, ale w spotkaniu nie chodziło o samą wygraną, ale przede wszystkim o dobrą zabawę. Na pikniku gościł również 8. Pułk Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego Szwadronu Niepołomice. Pokazy jazdy konnej z pewnością zachwyciły ludzi. A po pokazach można było pojeździć bryczką i zobaczyć z bliska umundurowanie ułanów.

Piknik jest zorganizowany przede wszystkim dla integracji. Chodzi nam o to, żeby całe rodziny, zwłaszcza w takim dniu jak dzisiaj w dniu wolnym, mogły się tutaj spotkać, porozmawiać, mogły się świetnie bawić i coś zobaczyć. O to nam chodzi. Wydaje mi się, że co raz bardziej nam się to udaje. Cieszę się, że coraz bardziej ludzie przełamują się co do osiedla Gamrat. Gościmy tu wielu ludzi z Jasła, z okolic. Ci, którzy nas co roku zaszczycają wiedzą, że świetnie się bawimy. – powiedziała Urszula Czyżowicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Jasło-Gamrat.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy z nagrodami prowadzone przez „Ciotkę Teklę i przyjaciół ze Śląska”, plac zabaw, lody, napoje, watę cukrową i wiele innych niespodzianek. Natomiast dla nieco starszych mieszkańców odbył się koncert zespołu RASPUTIN i zabawa pod gwiazdami do późnych godzin nocnych.

Festyn Wakacyjny odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Jaśle, ZTS Gamrat S.A., ZZ „Solidarność” przy ZTS Gamrat S.A., Huty Szkła w Jaśle, Zakładowi Gazowniczemu w Jaśle, PNiG w Jaśle oraz Zarządowi Osiedla Jasło-Gamrat.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: TVJ Telewizja Jasło i portal regionalny terazJaslo.pl.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE