Sport | rekreacja | turystyka

Zawody triathlonowe o Puchar Jasła 2009 (zapowiedź)

Fot. Damian Palar / archiwum 2006 rok
Fot. Damian Palar / archiwum 2006 rok

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Urząd Miasta zapraszają na zawody triathlonowe o Puchar Jasła. Impreza ma na celu popularyzację tej dyscypliny sportu jako formy aktywnego wypoczynku w regionie jasielskim. Początek zawodów w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 9.

Triathlon jest dyscypliną w której zawodnik kolejno płynie, jeździ na rowerze i biegnie a końcowy rezultat obejmuje również czas przebierania. Poszczególne dyscypliny będą się odbywały na basenie odkrytym i ulicach wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Osoby, które chcą wystartować w zawodach muszą posiadać: rower, kask, aktualne badania lekarskie oraz dowód tożsamości (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana będzie pisemna zgoda rodziców na udział). Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt i ubezpieczają się we własnym zakresie. Start w zawodach jest bezpłatny.

Organizatorzy planują stworzenie trzech kategorii wiekowych: kategorię dzieci, kategorię mężczyzn i kategorię kobiet. W każdej grupie będą obowiązywały inne dystanse w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu. Dla najlepszych zawodników przewidziano puchary, medale, pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, a także symboliczny tytuł Mistrza Jasła w Triathlonie.

Zapisy przyjmowane będą na godzinę przed startem danej kategorii wiekowej. Początek imprezy w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 9. Szczegółowych informacji udziela telefonicznie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle: (013) 448 12 55. Zapraszamy do aktywnego wypoczynku i udziału w zawodach triathlonowych o Puchar Jasła.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE