Sport | rekreacja | turystyka

Zobacz, jak rywalizowali ze sobą miłośnicy „terenówek”

Za nami pierwszy dzień VIII Zlotu Samochodów Terenowych 4×4, organizowanego przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Na gościnną ziemię jasielską przyjechało prawie trzydzieści ekip z terenu południowo-wschodniej Polski, by sprawdzić swoje umiejętności w trudnym terenie. Impreza przyciągnęła dzisiaj spore rzesze fanów rozwijającego się na naszym terenie sportu samochodowego.

Bazą wypadową dla ekip rywalizujących w zawodach była remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim. W sobotę odbyły się trzy próby sportowe: dwie na terenie żwirowiska w Załężu oraz jedna na torze w Woli Dębowieckiej. W niedzielę dalszy ciąg rywalizacji. Przewidziana jest jedna próba sportowa w Woli Dębowieckiej, po której rozpocznie się msza święta „Pod Krzyżem”, koncelebrowana przez proboszcza parafii w Załężu księdza Józefa Pańczuka. O godzinie 16 rozpocznie się Piknik Rodzinny, na którym zostaną wręczone puchary i medale dla zwycięskich załóg. W imieniu organizatorów, zapraszamy wszystkich sympatyków sportów samochodowych do dopingowania zawodników podczas rywalizacji na torze.

Sponsorami VIII Zlotu Samochodów Terenowych są: Firma „Piaski, żwiry, klińce” Bogusław Muszański, Zakład Instalacyjny „Wod. Kan. Gaz. i C.O.” Jan Krzyżak, firma „TRANS-WIERT” Jasło, ZTS „Gamrat” S.A. Jasło, firma „Aleks” Aleksander Czerwiński, firma „Kitec” Aleksander Czerwiński, „Fiat Auto Service” Krosno, firma „ELEKT” Jasło, firma „Wulkan Serwis” Nowy Żmigród, firma „Alima” Jasło, Podkarpacki Bank Spółdzielczy o/Jasło, firma „Faber” Umieszcz, Zakład Produkcyjno-Usługowy Urządzeń Sanitarnych i Gazowych „Promont” Szebnie, firma „A.H. Ravioli” Janusz Żołna, firma „Jasmot” Jasło.

Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal regionalny terazJaslo.pl. Szczegółowe informacje o Zlocie na stronie Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego: www.jkmird.pl.

SERWIS FOTO:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE