Informacje

Międzynarodowy wymiar szkoły w Sieklówce

W latach 2009-11 Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sieklówce będzie realizował duży międzynarodowy program w ramach Partnerskiej Współpracy Szkół Comenius. Sukces szkoły jest tym większy, iż tylko nieliczne placówki starające się o taka formę współpracy otrzymują środki finansowe na jego realizacje.

W ramach Partnerskiej Współpracy Szkół będzie realizowany niemieckojęzyczny projekt pod nazwą: ’’Wzmacnianie kompetencji zawodowych i socjalnych kadry nauczycielskiej oraz uczniów celem prewencji w sytuacjach problemowych i zapalnych.’’

Jak sama nazwa wskazuje uczniowie oraz nauczyciele w trakcie pobytów studyjnych w szkołach partnerskich będą poznawać systemy szkolne, sposoby radzenia sobie z problemami szkolnymi a zdobyte doświadczenia przenosić na grunt własnej szkoły. W ramach programu szkoła w Sieklówce będzie współpracować ze szkołami w Turcji (Antakya), Niemczech (Weiden), Estonii (Karksi-Nuia) oraz Bułgarii (Sliven). Pierwszy wyjazd studyjny już w październiku do Turcji będzie okazją do poznania partnerów oraz dokładnego zaplanowania wspólnych działań oraz produktów. Wizyta gości ze szkół partnerskich w Sieklówce jest przewidziana wstępnie na maj 2010.

Autorem całości projektu oraz jego koordynatorem jest mgr Roman Kwilosz.

(UG w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE