Informacje

Najpiękniejszy ogród i balkon w Jaśle

Fot. UMJ
Fot. UMJ

Konkurs na „Najpiękniejszy ogród i balkon – Jasło 2009” rozstrzygnięty! W poniedziałek 28 września br., w Urzędzie Miasta w Jaśle, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom. Podsumowanie konkursu połączono z otwarciem wystawy fotograficznej, prezentującej najpiękniejsze ogrody i balkony z terenu miasta, którą można obejrzeć w holu na pierwszym piętrze UM w Jaśle.

Konkurs na „Najpiękniejszy ogród i balkon” odbył się już po raz czternasty. W tym roku składał się on z trzech kategorii: Ogród, Balkon oraz Detal Ogrodowy. Kryterium oceny była ogólna estetyka i staranność wykonania, pomysłowość i oryginalność rozwiązań. Spośród 9 osób, które zgłosiły się do konkursu komisja wyłoniła laureatów w każdej z 3 kategorii. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

Kategoria OGRÓD – zgłoszono 6 prac
I miejsce – Marian Dziedzic
II miejsce – Anna Zabawa
III miejsce – Janina Poręba

Kategoria BALKON – zgłoszono 2 prace
I miejsce – Teresa Rusin
Wyróżnienie – Teresa Papużyńska

Kategoria DETAL OGRODOWY – zgłoszono 1 pracę
Wyróżnienie – Marta Walowska

Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci markowego sprzętu ogrodniczego, donic dekoracyjnych, fachowej literatury oraz symboliczny kwiat storczyka. Nagrody laureatom wręczyła Burmistrz Jasła Maria Kurowska oraz Inspektor ds. zieleni miejskiej UM w Jaśle Joanna Pawelec.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE