Informacje

Podziękowania dla skołyszyńskich strażaków

W miesiącu czerwcu br. przez teren Polski, w tym województwa podkarpackiego, przeszły gwałtowne burze, które spowodowały wielkie straty. Najbardziej ucierpiały powiaty ropczycko-sędziszowki oraz dębicki. Akcja ratownicza przebiegała w trudnych warunkach, do której zostały zadysponowane jednostki OSP, w tym jednostka OSP ze Skołyszyna.

Strażacy widząc ogrom strat, jakie dokonała woda postanowili ponadto włączyć sie do akcji „S.O.S – Ropczyce – powódź”, organizując zbiórkę darów. Działania jednostki OSP Skołyszyn zostały zauważone o czym świadczą liczne podziękowania, które zostały nadesłane przez m.in: Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Posła na Sejm Kazimierza Moskala, Starostę Dębickiego i Ropczycko Sędziszowskiego.

W liście adresowanym do Stanisława Święcha, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna napisał:

„W imieniu Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i moim własnym pragnę, na ręce Pana Prezesa, złożyć serdeczne podziękowania za pełną ofiarności pomoc ludziom poszkodowanym w wyniku działań powodzi. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście służbą w pełni profesjonalną i gotową do niesienia ochotniczej i spontanicznej pomocy, w ekstremalnych warunkach, z narażeniem własnego zdrowia.

Wypełniając strażacką powinność wobec drugiego człowieka i Ojczyzny, zyskujecie szacunek oraz wysoką ocenę społeczeństwa. Zarówno Rząd RP, jak i Ci, którzy otrzymali pomoc i życzliwość spoglądają na Was z uznaniem i szacunkiem. Doceniam Wasze szczere zaangażowanie, z jakim broniliście przed „wielką wodą” bezpieczeństwa obywateli, ich życia, zdrowia i mienia, tym razem, poprzez ewakuację ludności, zabezpieczanie domów przed zalaniem, usuwanie szkód po powodzi. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie.

Wyrażam nadzieję, że postawa ofiarności, gotowości do poświęceń i niesienia pomocy, z narażeniem życia, będzie towarzyszyła Wam niezmiennie. Życzę Wam, Drodzy Strażacy, abyście zawsze mogli być dumni ze swej pracy i aby nigdy nie wypaliło się w Was powołanie do pomagania innym, aby ważny był każdy człowiek, któremu niesiecie ratunek (podpisany Grzegorz Schetyna)”.

Więcej na stronie: www.skolyszyn.osp.org.pl.

Stanisław Święch | OSP w Skołyszynie

SŁOWA KLUCZOWE