Informacje

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

Jasielscy policjanci zatrzymali i osadzili w areszcie sprawcę rozboju, który zaatakował i okradł kobietę. Wcześniej usiłował okraść jej mieszkanie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 10.15, w Święcanach. Nieznany mężczyzna wykorzystując nieobecność domowników, wywarzył drzwi w budynku mieszkalnym i przeszukiwał pomieszczenia. Niczego jednak nie ukradł, ponieważ do domu wróciła 43-letnia właścicielka mieszkania. Mężczyzna chwycił kobietę za szyję, wciągnął do budynku, po czym zaczął ją dusić i szarpać. Groził jej również ostrym narzędziem przypominającym nóż. Następnie skradł telefon komórkowy, paczkę papierosów, pieniądze w kwocie 50 zł oraz złoty łańcuszek. Wychodząc z mieszkania pokrzywdzonej groził, że ją zabije jeśli opuści dom.

Gdy kobieta powiadomiła Policję, natychmiast podjęto działania operacyjno-dochodzeniowe, którymi objęto teren kilku powiatów. W wyniku zasadzki zatrzymano i osadzono w aresztach Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, 50-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego.

Równolegle z czynnościami operacyjnymi, laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadziło badania śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia. Badania potwierdziły fakt, że zatrzymany jest sprawcą rozboju.

Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie karany za włamania i rozboje na terenie Polski południowej. Przesiedział w więzieniu prawie 30 lat.

Za obecne przestępstwo grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, pod nadzorem Prokuratury.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE