Informacje

Spłonął drewniany budynek, nie ma ofiar

W godzinach popołudniowych w Krajowicach (gmina Kołaczyce) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na szczęście nikt od dawna w nim nie zamieszkiwał. W tej chwili trwa dogaszanie pogorzeliska przez strażaków. Obiekt nadaje się już tylko do rozbiórki. Trudno jest określić, co mogło być przyczyną tego pożaru. Strażacy wstępnie przypuszczają, że doszło do umyślnego podpalenia.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle oraz jeden zastęp z OSP Kołaczyce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały budynek. Unoszący się nad okolicą dym było widać z odległości kilku kilometrów. Działania polegały na stłumieniu płomieni, które objęły cały dach i wnętrze obiektu. Po ugaszeniu płomieni, strażacy wstępnie przeszukali budynek. Na szczęście nie było w nim nikogo.

Trwa jeszcze dogaszanie, wyciąganie słomy, przelanie tego. Potem budynek zostanie całkowicie zagaszony tak, żeby nie było żadnych płomieni i dymu. Na tą chwilę nie znamy przyczyn pożaru. – powiedział kpt. Jarosław Lula z JRG PSP w Jaśle.

Na miejscu zdarzenia była obecna również Policja, która ustali przyczynę pożaru. Spalony budynek znajduje się w pobliżu miejscowej Szkoły Podstawowej.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE