Sport | rekreacja | turystyka

Sukces młodych siatkarek na turnieju w Rumunii

W dniach 09-13.IX.2009 juniorki UKS MOSIR JASŁO wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej „HOREA” CUP w rumuńskiej miejscowości BAIA MARE.

W turnieju uczestniczyło 10 utytułowanych zespołów z Rumunii w tym z Polski i Słowacji. Jaślanki wygrały swoje spotkania grupowe pozostawiając za sobą takie zespoły jak CSM BAIA MARE, CSS BLAJ, ZS MLYNSKA STROPKOV, CSS TOPLITA. Zajmując I miejsce w grupie nasze siatkarki czekały na swojego rywala w potyczce finałowej z grupy B, którym okazał się zespół LPS ORADEA.

W niedzielnym finale który rozgrywany był w samo południe, w pierwszym secie nasze dziewczęta nie dały wielu szans przeciwnikowi wygrywając I seta (25:12). W II secie nie było już tak łatwo, gra toczyła się punkt za punkt jednakże końcówka seta należała do naszych siatkarek które zwyciężyły w tej partii (25:20), tym samym zajmując I miejsce w turnieju.

Dla naszych siatkarek był to doskonały sprawdzian przed rozgrywkami ligowymi. Należy podkreślić bardzo dobrą organizację turnieju, wspaniałą atmosferę dzięki której dziewczęta nawiązywały nowe kontakty, oraz poznawały kulturę Rumunii.

Skład zwycięskiej drużyny: Rak Alicja, Midura Aleksandra, Szustkiewicz Małgorzata, Garbacik Edyta, Polar Natalia, Wantuch Adrianna, Orlińska Anna, Martowicz Katarzyna, Wilk Patrycja, Kotulak Natalia. Trener Janusz Tomasz.

Tomasz Janusz

SŁOWA KLUCZOWE