Sport | rekreacja | turystyka

Wielki Finał Cyklokarpat! (zapowiedź)

Cyklokarpaty.pl 2009 – największy cykl maratonów MTB w południowo – wschodniej Polsce dobiega już końca. Po rozegranych dziewięciu edycjach przyszedł czas na wielki finał w Jaśle! Maraton organizowany przez Jasielskich Cyklistów odbędzie się w niedzielę, 4 października.

Zarówno dla regularnych zawodników jak i amatorów weekendowych wycieczek przygotowano trzy różniące się pod względem długości i stopnia trudności trasy. Najkrótsza z nich ma 22km i przebiega głównie po drogach asfaltowych i szutrowych, dystans mega to już 54 km i wspinaczka na górę Liwocz (562 m) w większości po szutrach i ze sporą dawką terenu. Na najwytrwalszych czeka trasa najdłuższego dystansu – giga, mierząca 73km. O stopniu jej trudności świadczy między innymi dwukrotna wizyta na Liwoczu.

Jako, że edycja w Jaśle kończy tegoroczny sezon ścigania – odbędzie się rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej. Endura, Power breathe, SiS, Primal, Deuter – to tylko część marek, których produkty otrzymają najlepsi zawodnicy. Jak zapowiadano od początku sezonu, najlepsi zawodnik i zawodniczka cyklu otrzymają od firmy Cyklotramp.com, bezpłatny udział w organizowanym przez nich obozie treningowym.

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli co najmniej siedem edycji Cyklokarpat, rozlosowane zostaną trzy czeki o wartości 1000 zł do zrealizowania w firmie Cyklotramp.com oraz 10 pakietów prenumeraty ufundowane przez magazyn bikeBoard.

Oczywistym jest, że nie zabraknie również tradycyjnego losowania dla uczestników jasielskiej edycji. Jedną z nagród będzie kurtka jesienno – zimowa z ekskluzywnej serii P3 marki Primal o wartości ponad 700zł!

Do zobaczenia!

(Cyklokarpaty.pl)

SŁOWA KLUCZOWE