Na drogach

51-letnia piesza walczy o życie w szpitalu

Fot. Damian Palar
Fot. Damian Palar

Poważnych obrażeń ciała doznała mieszkanka Jasła, potrącona rano przez samochód osobowy. Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych na ulicy Piłsudskiego (obok Huty Szkła). Sprawca wypadku w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Po godzinie 7 rano 51-letnia mieszkanka Jasła szła od strony osiedla Górka Klasztorna w kierunku centrum miasta. W momencie przechodzenia przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez jadący od strony Nowego Sącza samochód osobowy Skoda Fabia. Następnie auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z jadącym prawidłowo dostawczym Mercedesem Benz. Potrącona kobieta upadła na jezdnię doznając poważnych obrażeń ciała.

Poszkodowana spadła z maski samochodu Skoda, wpadając pod koła samochodu Mercedes. Kobieta doznała obrażeń w postaci złamania podudzia lewego, wstrząśnienie mózgu, złamanie lewej nogi w dwóch miejscach oraz rany głowy. – mówi Zbigniew Mijal z KPP Jasło.

Przed przybyciem karetki Pogotowia Ratunkowego, pierwszej pomocy udzielili poszkodowanej zadysponowani na miejsce strażacy z JRG Jasło.

Osoba poszkodowana znajdowała się na jezdni. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanej poprzez założenie kołnierza ortopedycznego, opatrunków jałowych oraz unieruchomieniu na desce ortopedycznej. Następnie tę osobę przekazano załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy samochodu Skoda założono jałowy opatrunek na skaleczoną dłoń, kierowcy drugiego samochodu nie doznał żadnych obrażeń. – relacjonuje mł. bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik PSP Jasło.

Poszkodowaną kobietę w stanie ciężkim przewieziono do jasielskiego szpitala. Policjanci przebadali kierujących pojazdami (oboje to mieszkańcy Jasła) na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że w momencie zdarzenia obydwaj byli trzeźwi.

Przez ponad dwie godziny ruch na krajowej „28” odbywał się wahadłowo. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jasielska Policja.

Zobacz również:
Zdjęcia z miejsca wypadku

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE