Kultura | rozrywka | edukacja

Baśniowy początek Jesiennych Spotkań z Teatrem

Spektaklem „Baśń o rycerzu bez konia”, z którym przyjedzie do Jasła znany krakowski Teatr Lalki, Maski i Aktora „Groteska”, rozpoczną się 20 października br. Jesienne Spotkania z Teatrem, zorganizowane przez Jasielski Dom Kultury.

I Jesienne Spotkania z Teatrem

Nieco dydaktyczna, trochę groteskowa, a trochę sentymentalna, współczesna baśń Marty Guśniowskiej, pełna niesłychanych perypetii Rycerza bez konia i Rumaka bez jeźdźca, szukających się nawzajem, rozbawi zarówno dzieci jak i starszą publiczność. To opowieść o Rycerzu bez konia i dotkniętym nieuleczaną czkawką Rumaku bez jeźdźca, którzy wędrują po świecie poszukując się nawzajem. Po drodze spotykają przedziwne postacie: czarodziejkę nie mającą pojęcia o czarowaniu, mysz udającą krwiożerczego nietoperza, drzewo wygłaszające mądrości, smoka – filozofa, królewnę, która sama uwięziła się w wieży… Doskonała animacja drewnianych kukiełek, tempo, zaskakujące zwroty akcji, humorystyczne piosenki i dialogi, zadowolą najwybredniejszych miłośników baśniowych przygód.

Reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Robert Łuczak
Występują: Katarzyna Kuźmicz, Marek Karpowicz, Lech Walicki, Bartosz Watemborski

Spektakl zostanie wystawiony o godz. 9 i 11.
Bilet 14 zł

W zorganizowaniu imprezy pomogli sponsorzy: PGNiG SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie, Gazownia Jasielska oraz KSG sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE