Na drogach

Ciężarówka wyciągnięta z rowu

Przywrócono już ruch na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. Rano samochód ciężarowy wjechał do przydrożnego rowu, blokując przejazd w kierunku Jasła. TIR został już wyciągnięty i odholowany za pomocą specjalistycznego pojazdu ratownictwa drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Kołaczyc w kierunku Jasła, kierowca samochodu ciężarowego nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu, chcąc uniknąć zderzenia z nim, gwałtownie skręcił kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia doszło na wysokości Delikatesów „CENTRUM”. W ciężarówce doszło do uszkodzenia baku z paliwem. Na miejscu był obecny jeden zastęp ratownictwa chemicznego z JRG PSP Jasło oraz jeden zastęp OSP Kołaczyce (SRt). Strażacy zabezpieczyli pobliski teren, odgradzając go taśmą.

Na czas prowadzenia działań ratowniczych i wyciągania samochodu ciężarowego z rowu, policjanci prowadzili ruch wahadłowy. W tej chwili droga z Kołaczyc do Jasła jest całkowicie przejezdna dla samochodów osobowych i TIR-ów.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE