Kultura | rozrywka | edukacja

Jasielskie przedszkolaki już na zawsze pokochały smoki!

Fot. MBP w Jaśle
Fot. MBP w Jaśle

W środę (7 października) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dzieci z Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 9 w Jaśle spotkały się z wesołym Smokiem Nowusiem.
 
W trakcie spotkania  w jasielskiej bibliotece na dzieci czekało moc atrakcji. Marta Gąsiorowska z Oddziału dla Dzieci MBP w Jaśle przygotowała zagadki literackie, było oglądanie najbardziej nietypowych książek, wspólne recytowanie wierszy i oczywiście zabawy z wesołym Smokiem.

Nowuś swoją nazwę zawdzięcza Księgarni NOVA z Jasła. Jest najsympatyczniejszym smokiem na świecie. Blisko 100 przedszkolaków obdarował słodyczami, balonikami i zakładkami do książek.

W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło głośnego czytania. Małgorzata Smyka z MBP w Jaśle  przeczytała dzieciom opowieść Wandy Chotomskiej „Smok ze Smoczej Jamy”. I chociaż bajka bardzo się dzieciom podobała, pięcioletni Kuba wyznał „Nie wierzę że Smok Wawelski pożerał ludzi i owce! Przecież ten różowy Smok nikogo by nie skrzywdził! Inne smoki na pewno też są taki miłe i wesołe!”

Z sympatycznym Smokiem Nowusiem w MBP w Jaśle dzieci spotkały się dzięki zaangażowaniu Zofii Tyczyńskiej-Pikuli z Księgarni NOVA z Jasła.
 
(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE