Na drogach

Krótko cieszyli się skradzionym BMW

Dwaj młodzi mężczyźni ukradli samochód, stojący na parkingu. Patrol Policji zatrzymał złodziei na gorącym uczynku. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, przy ulicy Sikorskiego w Jaśle. Dwaj mężczyźni w wieku 22 i 24 lat wykorzystując fakt pozostawienia, najprawdopodobniej niezamkniętego samochodu marki BMW, weszli do środka i uruchomili auto za pomocą zapasowego kluczyka, który znaleźli w schowku. O kradzieży samochodu, Policję powiadomiła właścicielka.

W wyniku pościgu policjanci zatrzymali, na ulicy 3 Maja kradzione bmw, a za jego kierownicą 22-letniego złodzieja. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Miał około promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugiego ze sprawców zatrzymano w innej części miasta. 24-latek poruszał się fiatem 126p. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwaj zostali osadzeni w aresztach Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Za popełnione przestępstwa, czyli kradzież i jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie przygotowawcze prowadzi Wydział Dochodzeniowo- Śledczy jasielskiej komendy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE