Informacje

Pedagodzy ze szkół średnich docenieni przed Dniem Edukacji Narodowej

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, najbardziej wyróżniający się nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta otrzymało nagrody przyznane przez Zarząd Powiatu w Jaśle. Dzisiejsze spotkanie w jasielskim starostwie stało się również okazją do złożenia pedagogom najserdeczniejszych życzeń i podziękowań za zaangażowanie w wychowywanie młodych pokoleń uczniów.

Zarząd Powiatu przyznaje corocznie dyrektorom i nauczycielom szkół średnich oraz innych placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Jasielski, nagrody finansowe za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz za wkład pracy nad kształtowaniem charakterów i postaw młodzieży. Wnioski o przyznanie nagrody składają do września każdego roku kalendarzowego dyrektorzy poszczególnych szkół. Następnie rozpatruje je specjalna komisja wytypowana przez starostę jasielskiego.

W tym roku zostało nagrodzonych dwudziestu pedagogów, a wśród nich: Elżbieta Wanat (I LO), Iwona Smoszna (I LO), Violetta Puchała (II LO), Anna Wasilewska (II LO), Iwona Dybaś (ZST Jasło), Mariusz Sepioł (ZST Jasło), Grzegorz Zięba (ZST Jasło), Teresa Szczudło (ZS nr 2 w Jaśle), Barbara Reczek (ZS nr 3 w Jaśle), Krystyna Styczyńska (ZS nr 3 w Jaśle), Marek Stęgowski (ZS nr 3 w Jaśle), Jakub Budziak (ZS nr 4 w Jaśle), Ewa Kusibab (ZS nr 4 w Jaśle), Robert Niemiec (ZS nr 4 w Jaśle), Marek Bara (ZS Trzcinica), Ludomir Mastej (ZS Trzcinica), Dorota Czernecka (ZSB w Jaśle), Małgorzata Juryś (SOSW w Jaśle), Wiesława Zajdel (SOSW w Jaśle), Bożena Krawczyk (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jaśle).

Zarząd w jakiś sposób postarał się docenić ciężką pracę nauczyciela, wychowawcy, bo dzisiaj to nie tylko przekazywanie wiedzy i umiejętności, ale również wychowanie tego młodego człowieka. To były takie symboliczne podziękowania, ponieważ wielu nauczycieli zasługuje przynajmniej na wyróżnienie. Niestety środki są ograniczone, więc to byli ci najlepsi z najlepszych. – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Starosta złożył również dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom szkół i placówek edukacyjnych życzenia wielu sukcesów zawodowych, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Podczas uroczystego spotkania w jasielskim starostwie, nagrody dla dyrektorów i nauczycieli wręczali: starosta jasielski Adam Kmiecik, wicestarosta Witold Lechowski, przewodnicząca Rady Powiatu Alicja Zając oraz zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Andrzej Papciak.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE