Na drogach

Pieszy wtargnął nagle na jezdnię

Rozbity samochód. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Rozbity samochód.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Jadący prawidłowo samochód marki Fiat Uno potrącił 50-letniego mężczyznę, który nagle wtargnął na jezdnię. Do wypadku doszło w czwartek, późnym popołudniem, na ulicy 17-Stycznia w Jaśle. Poszkodowanego mężczyznę z ogólnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala na obserwację. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo – uspokajają lekarze.

Kierujący samochodem marki Fiat Uno, 53-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, jechał w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ulicy 17-Stycznia z ulicą Wincentego Witosa, nagle z lewej strony wprost pod samochód wtargnął 50-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna uderzył całym impetem w szybę i maskę samochodu. Poszkodowanego odwieziono do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Od pieszego pobrano krew na zawartość alkoholu w organizmie. Natomiast kierowca pojazdu w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Przez ponad godzinę droga w tym miejscu była nieprzejezdna, strażacy prowadzili ruch wahadłowy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE