Kultura | rozrywka | edukacja

Trzcinica: Wrześniowe „Piątkowe hece w bibliotece”

Fot. GBP w Trzcinicy
Fot. GBP w Trzcinicy

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach – Filia w Trzcinicy w roku szkolnym 2009/2010 realizuje cykl zajęć plastyczno-literackich PIĄTKOWE HECE W BIBLIOTECE.

Właśnie dobiegły końca wrześniowe spotkania, na których uczestnicy połączyli zajęcia plastyczne z rozmowami o literaturze. Zgłębiając swoją wiedzę i umiejętności w zakresie techniki bibułkarstwa, tworząc koszyczki z papierowej wikliny oraz ozdoby i dekoracje z makaronu młodzi artyści omawiali niezwykle zabawną książkę E.B.White „Pajęczyna Charlotty”. Kim jest Charlotta? Na jaki pomysł wpada, aby ratować swojego przyjaciela prosiaka, przed tym co go czeka i co z tego wynika, mogli dowiedzieć się uczestnicy podczas głośnego czytania fr. powieści.

Wrześniowe spotkania należały do niezwykle udanych. Z każdym kolejnym piątkiem przybywało uczestników. Ostatnie hece zorganizowane wspólnie ze Świetlicą Młodzieżową GOK zgromadziły najwięcej uczestników, ktorzy w bardzo twórczej i miłej atmosferze spędzili czas w bibliotece. ZAPRASZAMY na zajęcia w kolejne piątki – 2, 9, 23, 30 PAŹDZIERNIKA od godz. 15.00 do Biblioteki w Trzcinicy. Hece z bibułkarstwa, jesiennych kompozycji z liści i origami modułowego umilać będziemy czytając fr. powieści „Zabić Drozda” H. Lee z kolekcji książek CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Agnieszka Jeleń | GBP w Trzcinicy

SŁOWA KLUCZOWE