Kultura | rozrywka | edukacja

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu recytatorskiego w JDK

Blisko 30 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, głównie z Jasła i powiatu jasielskiego, choć wśród chętnych znalazł się również mieszkaniec Rzeszowa, zadeklarowało chęć wzięcia udziału w V Konkursie recytatorskim „Nagroda literacka Nike”, zorganizowanym przez Jasielski Dom Kultury. Konkurs zostanie rozegrany w poniedziałek (12 bm.) o godz. 10 w sali widowiskowej JDK.

W najwyżej 10-minutowych występach młodzi ludzie zaprezentują wiersz i fragment prozy dowolnie wybrane z twórczości laureatów Nagrody Literackiej Nike w minionych latach: Wiesława Myśliwskiego, Czesława Miłosza, Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza, Jerzego Pilcha, Joanny Olczak-Roniker, Jarosława Marka Rymkiewicza, Wojciecha Kuczoka, Andrzeja Stasiuka, Doroty Masłowskiej i Olgi Tokarczuk.

Jury oceni dykcję recytatorów, interpretację utworów, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Bezpośrednio po konkursie odbędzie się wręczenie nagród i dyplomów.

Zainteresowanych współczesną literaturą polską i recytatorskimi zmaganiami zapraszamy do obejrzenia konkursu. Wstęp wolny.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE