Kultura | rozrywka | edukacja

Być kobietą czyli bazarowa codzienność ludzi zapomnianych (zapowiedź)

Zapowiedź imprezy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dyskusji na temat książki Sylwii Chutnik „Kieszonkowy atlas kobiet”. Laureatka Paszportu Polityki, została nagrodzona za tę właśnie powieść. Kieszonkowy atlas to debiut literacki młodej pisarki, która opowiada historię trzech (czterech) kobiet warszawskiej kamienicy.

„Wydaje mi się, że ta historia jest tak szalenie ważna, bo oscylująca wokół codzienności, codzienności ludzi zapomnianych, też w pewien sposób dyskryminowanych, przynajmniej ekonomicznie, wtłoczonych w historię, w tym wypadku w historię miasta opisywanego przeze mnie, historię Warszawy”.

Cztery różne życiorysy, wspólną cechą – bycie kobietą. Nie dziwi to jednak, gdyż S. Chutnik jest absolwentką Gender Studies, kieruje również Fundacją „Mama”. Określana mianem działaczki społecznej, skutecznie obala pejoratywny wydźwięk tej roli.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 10 listopada (wtorek) w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 16.00

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE