Kultura | rozrywka | edukacja

Galeria JDK pełna aniołów

Pokonkursową wystawę prac nadesłanych na III Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci „Skąd się wzieli anieli”, zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury, można oglądać do końca bm. w Galerii JDK. W grudniu br. część z nich będzie eksponowana w holu JDK.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

Dorośli często zastanawiają się skąd biorą się anioły. Jak się okazało, bardzo dobrze wiedzą o tym dzieci – mówiła podczas otwarcia wystawy Krystyna Kasprzyk, dyrektorka JDK, która wręczyła nagrody i wyróżnienia – Dzieci doskonale wiedzą, że funkcjonują koło nas przyjazne dobre duchy – anioły, które pomagają kiedy pomocy potrzebujemy, ale są też z nami wtedy, kiedy się cieszymy, że wszystko nam się układa tak jakbyśmy chcieli i potrafią je pięknie namalować, wykazując się ogromną inwencją twórczą.

Na konkurs wpłynęło blisko 600 prac uczniów 48 szkół podstawowych i gimnazjów powiatu jasielskiego oraz lokalnych instytucji kultury. Jury konkursowe, w skład którego weszły plastyczki: Lucyna Kraus, Agnieszka Kołodziej, Anna Brożyna i Ewa Kusiak, oceniło estetykę i staranność wykonania, inwencję twórczą, ogólny wyraz artystyczny oraz samodzielność w pracy, przyznając 15 równorzędnych nagród (po 5 w każdej z 3 kategorii) i 20 wyróżnień.

Nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych, klasy I – III: Faustyna Polar (kl. I, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle), Weronika Mazur (kl. II Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle), Kinga Niebieszczańska (kl. II Społeczna Szkoła Podstawowa w Jaśle), Dawid Skocz (kl. I ZSM nr 2 w Jaśle), Agnieszka Szerląg (kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle); klasy IV – VI: Aleksandra Konieczna (kl. V ZSM nr 2 w Jaśle), Katarzyna Olszówka (kl. V Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach), Izabela Świątek (kl. IV MDK w Jaśle), Aleksandra Golera (kl. VI SP nr 4 w Jaśle), Magdalena Tomkiewicz (kl. VI SP nr 1 w Jaśle); nagrodzeni gimnazjaliści: Magdalena Pieszczoch (kl. I Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Jagoda Kozon (kl. III Publiczne Gimnazjum w Cieklinie), Anna Libuszowska (kl. III Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Natalia Madej (kl. II Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Agnieszka Kapała (kl. III Gim. w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE