Informacje

Koniec problemów z ulicą Ks. Piotra Skargi w Jaśle

Ulica Piotra Skargi po remoncie. Fot. Urząd Miasta Jasła
Ulica Piotra Skargi po remoncie.
Fot. Urząd Miasta Jasła

30 października br. zakończono gruntowny remont ul. Ks. Piotra Skargi w Jaśle, długo wyczekiwany przez mieszkańców tej części miasta. Po obu stronach ulicy wykonano chodniki z kostki brukowej, a jezdnię pokryto nową warstwą asfaltową. Przy okazji przebudowano również kanalizację deszczową. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 700 tys. zł.

Remont ul. Ks. Piotra Skargi w Jaśle rozpoczął się w czerwcu br. Dzięki wykonanym pracom udało się rozwiązać szereg problemów, z którymi od wielu lat na co dzień borykali się jaślanie. Zdaniem mieszkańców ulicy jednym z największych problemów były nierówne, powysadzane przez korzenie starych drzew płytki chodnikowe, utrudniające poruszanie się oraz zastoiska wody na chodnikach i jezdni.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasza ulica w końcu po ponad 30 latach została doprowadzona do porządku. Od wielu lat apelowaliśmy o remont tej ulicy, ale zawsze była pomijana i zaniedbywana. Dopiero burmistrz Maria Kurowska zwróciła uwagę na nasz problem i obiecała pomóc. Na tej ulicy poruszają się ludzie niedowidzący, tacy jak ja, a stare nierówne chodniki bardzo utrudniały nam poruszanie się i niejednokrotnie były przyczyną wielu wypadków. – mówi mieszkanka ul. Ks. Piotra Skargi Irena Gorczyca, która na co dzień pomaga ludziom niewidomym i niedowidzącym działając w Polskim Związku Niewidomych.

Nie tylko mieszkańcy ul. Ks. Piotra Skargi cieszą się z remontu. Przy tej ulicy znajduje się również Zespół Szkół Miejskich nr 4 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, w którym na co dzień uczą się niepełnosprawne dzieci i młodzież. Teraz i dla nich dotychczas wyboista i trudna do pokonania droga do szkoły stała się prostsza i bardziej przyjazna.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE