Kultura | rozrywka | edukacja

Na nutę kantyczek (zapowiedź)

Zapowiedź imprezy

Jasielski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież z województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w XV Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”.

Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich i trzech kategoriach artystycznych: soliści, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne.

Jego celem jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, zachęcenie do poznawania nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni przygotować dwa utwory z repertuaru polskich kolęd i pastorałek w dowolnym opracowaniu i aranżacji. Wstępne eliminacje do konkursu (nie dotyczy przedszkolaków) odbędą się 12 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Osoby i zespoły, które nie mogą w nich wziąć udziału, powinny przysłać na adres JDK (ul. Kołłątaja 1, 38-200 Jasło) płyty lub kasety z nagraniem. Uczestnicy eliminacji wstępnych oraz nadsyłający nagrania zostaną powiadomieni, kto został zakwalifikowany do konkursu.

Konkurs dla przedszkolaków odbędzie się 14 grudnia, dla pozostałych – 18 grudnia. Koncert laureatów zaplanowany został na 9 stycznia 2010 roku o godz. 16.

Szczegółowych informacji udziela Ewa Grzebień, instruktorka muzyki JDK, tel. (013) 44-351-61. Dostępne są też na stronie internetowej www.jdkjaslo.pl.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE