Kultura | rozrywka | edukacja

Październikowe hece w trzcinickiej bibliotece

Październikowe „Piątkowe hece w bibliotece” dobiegły końca. W tym miesiącu spotkania organizowane przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zgromadziły wielu entuzjastów bibułkarstwa i techniki origami. Na warsztatach powstały jesienne kompozycje z bibuły i niezwykle ciekawe budowle z origami modułowego.

Uczestnicząca w akcji Cała Polska czyta dzieciom biblioteka w twórczy i atrakcyjny sposób stara się zachęcić młodych czytelników do sięgnięcia po książki, które są zarówno źródłem rozrywki, jak również uczą wartości. W październiku młodzi czytelnicy omawiali i głośno czytali fragm. powieści H. Lee „Zabić drozda”. Książka wydana w 1960 r., nagrodzona nagrodą Pulitzera, wielokrotnie wznawiana i zekranizowana, rekomendowana przez Fundację ABCXXI była źródłem wielu ożywionych dyskusji, prowadzonych w czasie popołudniowych piątkowych spotkań.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach – Filia w Trzcinicy w roku szkolnym 2009/2010 realizuje cykl zajęć plastyczno – literackich PIĄTKOWE HECE W BIBLIOTECE.

Przed nami kolejne HECE, które odbędą się w listopadzie. ZAPRASZAMY na zajęcia w piątki – 13, 20, 27 listopada od godz. 15.00 do Filii GBP w Trzcinicy.

Agnieszka Jeleń | GBP w Trzcinicy

SŁOWA KLUCZOWE