Na drogach

Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uderzył w drzewo

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Policjanci z Jasła interweniowali dziś w nocy wobec kierowcy opla. Podejrzewali, że kierujący samochodem może być nietrzeźwy. Gdy chcieli zatrzymać go do kontroli, kierowca zaczął uciekać. Chwilę później samochód, którym jechał uderzył w drzewo. Ranna została jedna osoba.

Do zdarzenia doszło po godz. 1 na jednej z ulic Jasła. Policjanci zauważyli opla omegę, którego kierowca wjechał w zamkniętą ulicę ignorując znaki drogowe. Funkcjonariusze ruszyli za oplem próbując zatrzymać pojazd do kontroli. Widząc policyjny radiowóz kierujący samochodem mężczyzna przyspieszył i próbował uciekać. Podczas krótkiego pościgu kierowca opla najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Z samochodu wysiadły cztery osoby, które zaczęły uciekać. Po chwili policjanci zatrzymali jednak wszystkie cztery osoby podróżujące oplem – dwie młode kobiety i dwóch mężczyzn. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. W zdarzeniu obrażeń doznała jedna z kobiet – pasażerka opla, została przewieziona do szpitala.

Do wyjaśnienia zatrzymano dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 20 i 30 lat. Obaj mieli po około 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalają który z nich kierował oplem.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE