Kultura | rozrywka | edukacja

Projekcja DVD „Queen – Live At Wembley 1986” w MDK-u (zapowiedź)

Zapowiedź imprezy

Ubrany w królewskie szaty Freddie Mercury przy dźwiękach wspaniale brzmiącego zespołu Queen kłania się publiczności, ma świadomość swojej klasy i potęgi oddziaływania. Właśnie ten zachrypnięty głos i bardziej rockowa ekspresja zespołu dodała powera bardzo wielu utworom.

W Młodzieżowym Domu Kultury podczas projekcji DVD mamy okazję przypomnieć ten znakomity koncert, który przeszedł do historii. Odbył się on w 1986 roku na osławionym stadionie Wembley w lipcowy wieczór wieńczący europejską trasę koncertową. Warto dodać, że trasa ta była ostatnią odbytą za życia Freddiego Mercury’ego. Malkontenci doszukują się niuansów wokalnych frontmana.

Trzeba jednak pamiętać, że ten koncert odbył się ponad miesiąc po rozpoczęciu trasy, na dodatek dzień wcześniej Queen również grał na Wembley, w zimnie i deszczu.

Biorąc pod uwagę warunki dnia poprzedniego, wykonanie jest rewelacyjne. Zaskakuje rozmach kompozycji sceny i efektów specjalnych, zbliżony poziom megakoncertów zespoły mogły osiągnąć dopiero w latach 90-tych.

W filmowej wersji wyeksponowana jest ekspresja zespołu, koncert został dynamicznie sfilmowany. Potęga publiczności zrobiła swoje, 72 000 widzów to magnetyzm wyzwalający w muzykach najwspanialsze dźwięki. Przepięknie brzmienie prezentowanych kompozycji i nagle utwór łamiący klasyczne konwencje – Bohemian Rhapsody – zaśpiewana została z niesamowitą wręcz siłą.

Można zastanawiać się czy zespół Queen zasłużenie nosi miano jednego z najlepszych zespołów koncertowych wszechczasów. Nie chcemy o tym nikogo przekonywać, chcemy natomiast zaprosić miłośników dobrej muzyki na projekcję DVD do MDK Jasło. Nie musi to być ukłon, ale wspomnienie tego legendarnego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy
Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
13 listopada 2009 r. /piątek/ godz. 18.15
WSTĘP WOLNY!!

(js) | MDK

SŁOWA KLUCZOWE