Kultura | rozrywka | edukacja

Przyfrunęli anieli – podsumowanie konkursu plastycznego w JDK

Zapowiedź imprezy

Blisko 600 prac uczniów 48 szkół podstawowych i gimnazjów powiatu jasielskiego oraz lokalnych instytucji kultury, wpłynęło na zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury III Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci, którego temat brzmiał „Skąd się wzieli anieli”.

Miło nam bardzo, że nasze konkursy plastyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, mamy nadzieję, że kolejne edycje przeglądu będą się cieszyły równie dużą popularnością wśród młodych artystów – mówi Ewa Kusiak, instruktorka plastyki w JDK, główna organizatorka przeglądów.

Po temacie dowolnym (I przegląd) i „Namaluję cię ojczyzno” (II przegląd), w tym roku uczniowie mieli za zadanie przedstawić swoje wyobrażenie anioła. Okazało się, że dzieci bardzo różnie wyobrażają sobie nieziemskie istoty czuwające nad nimi. Do ich przedstawienia wybrały też najróżniejsze techniki.

Jury konkursowe, w skład którego weszły plastyczki: Lucyna Kraus, Agnieszka Kołodziej, Anna Brożyna i Ewa Kusiak, oceniło estetykę i staranność wykonania, inwencję twórczą, ogólny wyraz artystyczny oraz samodzielność w pracy, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Ich rozdanie odbędzie się podczas wernisażu pokonkursowej wystawy, w poniedziałek (16 bm.) o godz. 14.
Wystawę wybranych prac można będzie oglądać w Galerii JDK od 16 do 30 bm. W grudniu br. ekspozycja zostanie przeniesiona do holu JDK.

(st) | JDK

SŁOWA KLUCZOWE