Informacje

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Technicznych

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizowanego po raz drugi w Polsce, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle oraz zaproszeni goście wzięli udział w projekcie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma”.

Spotkanie z Krzysztofem Piechem, prezesem firmy SOLGAM. Fot. archiwum ZST
Spotkanie z Krzysztofem Piechem,
prezesem firmy SOLGAM.
Fot. archiwum ZST

W ramach projektu – w dniach 16-22 listopada 2009 r. – młodzież klas trzecich i czwartych technikum ZST miała okazję uczestniczyć w zajęciach, mających na celu przygotowanie uczniów do lepszego podejmowania decyzji edukacyjnych, zawodowych i ekonomicznych.

W roli konsultanta prowadzącego zajęcia na temat usług bankowych dla firm oraz klientów indywidualnych wystąpił Andrzej Nostek, menedżer ds. sprzedaży banku Pekao SA I Oddział w Jaśle.

Tematykę praw konsumenta i ich ochrony ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawnych dotyczących sprzedaży na odległość omówił Piotr Klimek, powiatowy rzecznik konsumentów.

Okazją do zainteresowania uczniów prowadzeniem działalności gospodarczej i różnymi jej formami, wspierania przedsiębiorczych postaw młodzieży, wspomagania uczniów w planowaniu i wyborze własnej drogi zawodowej i kierunku dalszego kształcenia było spotkanie z Krzysztofem Piechem, prezesem zarządu firmy SOLGAM sp. z o.o. w Jaśle. Podstawą działalności SOLGAMU jest produkcja wyspecjalizowanych narzędzi i maszyn dla potrzeb przemysłu tworzyw sztucznych w kraju i za granicą oraz budownictwo przemysłowe.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) jest projektem, w którym uczestniczy 78 krajów. To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

(ZST w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE