Informacje

Uczniowie pomagają swojej niepełnosprawnej koleżance

Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

W niecodzienny sposób uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle postanowili pomóc swojej niepełnosprawnej koleżance. Aby spełnić marzenie dziewczynki o nowym wózku inwalidzkim, zorganizowali akcję „Zakręceni 2009”.

Akcja polega na zebraniu przez uczniów danej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum jak największej ilości plastikowych nakrętek od butelek. Zainteresowani pomocą uczniowie mogą przynosić po 20 sztuk nakrętek w foliowym woreczku, do którego należy wrzucić również karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. Ilość zebranych zakrętek jest wpisywana do specjalnego zeszytu, a po zakończeniu całej akcji zostanie zsumowana. Koordynatorem zbiórki jest nauczycielka przyrody Urszula Sikora.

Celem akcji jest pomoc niepełnosprawnej uczennicy naszej szkoły, jeżdżącej na wózku inwalidzkim. Mamy zamiar, za pomocą tych zakrętek, które zbierzemy, pomóc jej aby uzyskała jeszcze lepszy wózek. Być może sterowany w inny sposób. Jej rodzice pośredniczą w negocjacji z fundacją, która się tym zajmuje. Akcja uczy młodzież humanitarności, pomocy innym i zachowywania porządku, zarówno w swych domach, jak i środowisku naturalnym. – mówi Mateusz Dolny, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Miejskich nr 4.

Oprócz charytatywnego wymiaru akcji, najbardziej aktywni uczniowie mogą liczyć na nagrody w postaci dodatkowych punktów do zachowania. Natomiast klasa, która uzbiera największą ilość zakrętek, otrzyma darmowy wyjazd na basen.

Uczniowie z chęcią pomagają swojej koleżance. – przyznaje Mateusz Dolny. – Z tego co słyszałem, koleżanki bardzo ją lubią. Jest otwarta i miła.

Aby spełnić marzenie niepełnosprawnej dziewczynki, uczniowie muszą zebrać prawie trzy tony plastikowych zakrętek. Jeżeli chcą Państwo w jakikolwiek sposób wesprzeć tą szczytną akcję, prosimy o kontakt telefoniczny z Zespołem Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle, pod numerem (013) 446 37 54. Zakrętki zbierane są do końca grudnia br.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE