Informacje

Zwarcie instalacji elektrycznej doprowadziło do pożaru auta (foto)

W garażu jednego z domów w miejscowości Niegłowice doszło do pożaru osobowego fiata. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na cały budynek mieszkalny.

Auto spaliło się doszczętnie. Fot. Damian Palar
Auto spaliło się doszczętnie.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Do zdarzenia doszło przed godziną 14. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym. Do akcji ratowniczej zadysponowano trzy zastępy JRG PSP Jasło oraz jeden zastęp OSP Dębowiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że w garażu budynku mieszkalnego doszło do pożaru samochodu osobowego.

Działania polegały na podaniu prądu wody na palący się samochód w garażu, ugaszeniu tego samochodu, oddymieniu garażu i pomieszczeń mieszkalnych. Na koniec samochód został wyciągnięty na zewnątrz pomieszczenia. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie. Z zeznań właściciela wynika, że niedawno przyjechał tym samochodem i zostawił go w garażu. Niedługo potem zaczął się palić. – mówi mł. bryg. Marek Górniak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle.

Na szczęście nikt z domowników nie odniósł żadnych obrażeń. Straty powstałe w wyniku pożaru będą oszacowane na kilka tysięcy złotych.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE