Sport | rekreacja | turystyka

Zwycięstwo jasielskich piłkarzy na pożegnanie jesieni

Nie zachwycili swoją grą piłkarze Czarnych w ostatnim występie ligowym w tym roku rozgrywanym nietypowo na stadionie przy ul. Sportowej.

To goście lepiej weszli w mecz i w pierwszych minutach mogli pokusić sie o bramkę gdyby Ochwat i Pojnar mieli więcej precyzji i zimnej krwi. Jednak reprymenda trenera Kotwicy – Roberta Gorzynika „panowie gracie za wysoko” spowodowała to, że zespół Korczyny cofnął się głęboko na własne pole karne i już do końca pierwszej połowy kibice oglądali przysłowiowe 'bicie głową w mur’ w wykonaniu Czarnych. Poprzeczka Tomka Dziobka oraz minimalnie niecelne strzały Warzochy, Bernackiego, Szalonego, Grzesiaka, oraz udana interwencja bramkarza gości po uderzeniu z bliska Dziobka, to efekt oblegania bramki Kotwicy do 43 min. Potem Robert Szalony zrobił to co do niego należy i kibice w przerwie mogli już zastanawiać się czy po przerwie będzie tak jak np. w meczu ze Startem czy też, może tak jak w spotkniu z Naftą. Druga odsłona meczu to dalsza dominacja Czarnych oraz kilka groźnych kontr zespołu gości. Bramka na 2:0 Michała Majewskiego to był najniższy wymiar kary jaki mógł spotkać zespół z Korczyny w tym meczu. Dużo niedokładności oraz nerowowość w rozgrywaniu piłki to główne mankamenty w grze naszego zespołu.

Kiepski stan murawy, oraz jedenastu piłkarzy gości we własnym polu karnym, to żadne usprawiedliwienie. Niestety tak wyglądają prawie wszystkie V-ligowe boiska, oraz taktyka większości drużyn którym przychodzi mierzyć się z zespołem Czarnych w tych rozgrywkach.

Nasi piłkarze zakończyli rundę jesienną 14 kolejnym zwycięstwem. Czarni jako jedyna drużyna nie zaznali smaku porażki na boisku. Bilans bramkowy biało – czarnych jest również imponujący 55-1, a 10 pkt. przewagi nad drugim zespołem w tabeli pozwala na spokojne przygotowanie się do wiosennych rozgrywek.