Na drogach

23-latek walczy o życie w jasielskim szpitalu. Jego bus zderzył się z innym pojazdem

W Starym Żmigrodzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierowca jednego z nich odniósł poważne obrażenia i został szybko przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Teraz lekarze walczą o jego życie.

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Do wypadku doszło w południe na drodze wojewódzkiej nr 993 Nowy Żmigród – Dukla. Na prostym odcinku drogi, kierujący dostawczym Fiatem Ducato zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym prawidłowo ciężarowym Mercedesem. Siła uderzenia była tak duża, że całkowitemu zniszczeniu uległa lewa strona „dostawczaka”. Jego kierowca, 23-letni mieszkaniec powiatu leskiego, doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do jasielskiego szpitala. Lekarze określają jego stan jako bardzo ciężki.

Kierowcy „ciężarówki”, 29-letniemu mieszkańcowi województwa lubuskiego, nic się nie stało. Policjanci ustalili, że w momencie wypadku był trzeźwy. Natomiast od poszkodowanego mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu we krwi.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że przyczyną tego zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych. Te, w momencie wypadku, nie były najlepsze: droga była śliska i zalegała na niej warstwa błota pośniegowego.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE