Informacje

Dzięki hojności Jaślan do najuboższych rodzin trafiły świąteczne paczki

Prawie dziewięćset kilogramów darów w postaci zabawek, artykułów szkolnych i papierniczych, środków czystości, higieny osobistej, słodyczy, produktów spożywczych nadających się do długoterminowego przechowywania, udało się zebrać w Jaśle w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Dary od mieszkańców trafiły już do najbardziej potrzebujących rodzin.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Akcja zbiórki darów rzeczowych pod znakiem żółtego uśmiechniętego słoneczka trwała od 4 do 16 grudnia w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędzie Miasta Jasła oraz w sklepach spożywczych: PSS Społem, „Bogumił” przy ul. Mickiewicza, „Supersam” przy ul. Rejtana, „Lux” przy ul. Rafineryjnej; w sklepie „Lewiatan” przy ul. Floriańskiej; w sklepach “Biedronka” przy ul. Baczyńskiego, przy ul. Szkolnej, przy ul. Kazimierza Wielkiego, przy ul. Rafineryjnej; w Jasielskiej Sieci Sklepów MPM przy ul. Jana Pawła II oraz przy ul. Kopernika, a także w delikatesach „Centrum” przy ul. Kochanowskiego.

Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” jest ogólnopolskim programem pomocy dzieciom w okresie przedświątecznym i polega nie tylko na organizacji zbiórek i przekazywaniu darów najmłodszym, ale także dzięki zaangażowaniu mediów tworzy ciepły klimat i przyjazną atmosferę spotkań i wspólnych przedsięwzięć wielu instytucji i środowisk w całym kraju. – mówi Iwona Kliś, szef terenowego sztabu akcji przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle.

Dzięki hojności Jaślan udało się zebrać dokładnie 879 kilogramów darów. Dzięki temu do 114 dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych oraz w trudnej sytuacji materialnej trafiły świąteczne paczki z niezbędnymi artykułami spożywczymi i higienicznymi. Choć na chwilę będą mogły zapomnieć o borykających ich rodziny problemach.

Patrząc na ilość zebranych darów śmiało możemy stwierdzić, że tegoroczna akcja cieszyła się, podobnie jak w latach ubiegłych, dużym zainteresowaniem i wielką ofiarnością mieszkańców miasta Jasła i okolic. – podkreśla Iwona Kliś.

Do akcji włączyło się szereg instytucji i osób prywatnych. Za naszym pośrednictwem organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy bezinteresownie niosą pomoc osobom potrzebującym.

Wszystkim ofiarodawcom, wszystkim ludziom wielkich serc, mieszkańcom Jasła i okolic za życzliwość i przekazane dary z serca dziękujemy w imieniu dzieci. Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom, wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle, wiernym wolontariuszom i przyjaciołom akcji za ofiarowane dary, ich dyspozycyjność i chęć niesienia pomocy, za obecność na dyżurach w terenowym sztabie, za liczenie produktów, przygotowywanie paczek dla potrzebujących dzieci. – dodaje Iwona Kliś.

Do akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” włączyli się w tym roku: Urząd Miasta Jasła, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Komenda Powiatowa Policji, PSS Społem, Jasielska Sieć Sklepów MPM, Sieć Sklepów „Biedronka”, Gabinet Dentystyczny Ilony Bałon-Dudały, firma „Duet Papier”, Sklep Komputerowy „Gambit”, Hurtownia RUCH, Hurtownia Owocowa „Kamil”, firma ZAMEX, Zakład Energetyczny w Jaśle, Bank PEKAO S.A. Oddział Jasło, Księgarnia „U Jacka”, Młodzieżowy Dom Kultury, jasielskie szkoły i przedszkola oraz lokalne media: prasa, radio, TV i portale internetowe.

Uroczystość przekazania darów odbyła się w dzisiejsze przedpołudnie w Młodzieżowym Domu Kultury. Poprzedziły ją występy młodzieży ze Szkoły Muzycznej YAMAHA oraz Szkolnego Chóru SoliDeo z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE