Kultura | rozrywka | edukacja

Dziennikarzem być… czyli warsztaty dziennikarskie w bibliotece

TRZCINICA. O specyfice pracy w redakcji lokalnej gazety, sztuce pisania reportażu i gatunkach publicystycznych mogli usłyszeć uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Fot. GBP w Trzcinicy
Fot. GBP w Trzcinicy

Młodzi adepci sztuki dziennikarstwa prasowego z kl. II Gimnazjum Publicznego w Trzcinicy poszerzali swoją wiedzę na zajęciach, które odbyły się w listopadzie i grudniu br. Prowadzące – Agata Koba i Krystyna Olszewska z pisma regionalnego „Obiektyw Jasielski” przybliżyły uczestnikom „blaski i cienie” zawodu dziennikarza. Była mowa o tym jak ważna jest rzetelność, dociekliwość i obiektywizm, jak konstruować dobrą, czytelną informację oraz jak wygląda prawo prasowe.

Uczniowie, tworząc własne teksty, doskonalili sztukę pisania artykułów, które po wspólnej korekcie i redakcji utworzyły gazetkę pt.: „TrZc & okolice”.

Kilka spotkań to za mało aby nauczyć się sztuki dziennikarstwa, ale wystarczająco dużo by rozpalić iskierkę, która być może wznieci w kimś chęć do wykonywania tego zawodu w przyszłości.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE