Kultura | rozrywka | edukacja

Grudniowe strofki w bibliotece (zapowiedź)

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie z poezją pod hasłem „Grudniowe strofki”. Poetki związane z regionem jasielskim: I. Becla, M. Kantor, R. Kolanko, B. Tora, U. Wójcik, czytać będą swoje najnowsze teksty poetyckie i wiersze z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapowiedź imprezy

Boże Narodzenie to święto głęboko wrośnięte w kulturę narodową i tożsamość większości Polaków. Poetki dokonają własnej interpretacji czytanych przez siebie tekstów. Towarzysząca spotkaniu poetycka zaduma, stanowić będzie wstęp do radosnego przeżywania świąt.

W trakcie spotkania odbędzie się także promocja „Wierszobrania” – nowego tomiku wierszy Barbary Tory. Poetka w swoim dorobku posiada ich już kilka. Swój debiut upatruje w „Letnim spacerze”. Kolejne tomiki to m in.: „Smak życia”, „Kalejdoskop”. B. Tora jest też autorką wierszowanych bajek dla dzieci – „Mój mały świat”. „Wiersze prezentowane w „Wierszobraniu” pisane są klasyczna strofą jak i wierszem białym. Adresowane tym razem do dojrzałego czytelnika”. Wiersze czytane przez autorkę nabiorą dodatkowego waloru emocjonalnego i artystycznego.

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2009 r. (wtorek) o godz. 16.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE