Kultura | rozrywka | edukacja

Kącik czytelniczy dla dorosłych

Zakończył się remont w bibliotekach Gminy Jasło. Ostatnią placówką, w której wykonano prace jest Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

 Filia GBP w Trzcinicy. Fot. Archiwum GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Filia GBP w Trzcinicy.
Fot. arch. GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Biblioteka i jej filie w Osobnicy i Warzycach zostały wyremontowane ze środków finansowych pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu „Infrastruktura Bibliotek”.

Remont Filii GBP w Trzcinicy został sfinansowany ze środków własnych i pozyskanych od sponsora. Biblioteka w Szebniach pozyskała również dodatkowe pomieszczenia, w których utworzono czytelnię dla dorosłych. Modernizacja i adaptacja pomieszczeń stworzyła czytelnikom dostęp do zbiorów znajdujących się w funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni.

W szebieńskiej Bibliotece powstało także „Okno na świat – kącik czytelniczy dla najmłodszych” wyposażony w odpowiednie regały, stoły i krzesełka dostosowane do czytelników w wieku od 3- 7 lat.

Podniesienie standardu bibliotek publicznych Gminy Jasło zwłaszcza poprzez modernizację i stworzenie niezbędnej infrastruktury zapewni mieszkańcom dogodne warunki korzystania z oferty bibliotecznej i Internetu.

Za fachową pomoc w realizacji zadania serdecznie dziękujemy Firmie FHU „ALFA” S.C. w Jaśle oraz Firmie Handlowo Usługowej „WEKTOR”.

Stanisława Ablewicz | GBP w Jaśle z/s w Szebniach

SŁOWA KLUCZOWE