Informacje

Kilka włamań w jeden weekend

Policjanci zatrzymali 16-letniego włamywacza. Okazało się, że młody obywatel Czech ma na swoim koncie kilka włamań i kradzieży.

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Dyżurny jasielskiej Policji został powiadomiony o włamaniu do sklepu, który mieści się przy ulicy 3 Maja. Zdarzenie miało miejsce w ” andrzejkowy weekend”. Nieznany sprawca przeskoczył ogrodzenie prywatnej posesji, następnie wyważył drzwi sklepu. Skradł z niego pieniądze, kilka paczek papierosów oraz dwa portfele. Właściciele przebywający w domu, który znajdował się nad sklepem nic podejrzanego nie słyszeli. Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady. W Wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę włamania.

Okazał się nim 16-letni obywatel Czech, który wraz z matką przyjechał do Polski latem tego roku. Młody mężczyzna przyznał się też do innych przestępstw, które popełnił w ten listopadowy weekend. Między innymi włamał się do jednego z komisów samochodowych, skąd usiłował ukraść auto.

Ponadto włamał się także do mercedesa, z którego skradł laptopa, telefon oraz alkomat. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy jasielskiej komendy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE