Kultura | rozrywka | edukacja

Listopadowe hece w bibliotece

Za oknem szaro, zimno i wietrznie, a w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy kolorowo, fantazyjnie i niezwykle ciekawie. A to za sprawą prac plastycznych, które powstały na zajęciach z cyklu „Piątkowe hece w bibliotece”.

Listopadowe spotkania właśnie dobiegły końca. Zgromadziły w placówce wielu entuzjastów zarówno dobrej książki, jak również wszelkich robótek ręcznych.

Tym razem młodzi artyści bawiąc się papieroplastyką stworzyli bardzo pomysłowe i niepowtarzalne „księgi życzeń”. Podczas kolejnych listopadowych piątków wykorzystując skarby natury wypracowali także wspaniałe, oryginalne choinki.

Już po raz kolejny biblioteka zmieniła się w prawdziwą fabrykę rękodzieła. Prace, które powstały, zachwyciły niejednego z czytelników, odwiedzających w tym czasie placówkę.

Piątkowe hece, to nie tylko prace plastyczne. Na długie jesienne wieczory polecaliśmy książkę „Serce” włoskiego pisarza E. de Amicisa. Na jednym z listopadowych spotkań odbyło się głośne czytanie fragmentów tego niezwykłego pamiętnika, wielokrotnie wznawianego i przetłumaczonego na kilka języków. Lektura rekomendowana przez fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, należy do kanonu światowej literatury dziecięcej. Jest dostępna w bibliotece, jako jeden z tomów kolekcji CPCD, po który chętnie sięgają czytelnicy w różnym wieku.

Agnieszka Jeleń | GBP w Trzcinicy

SŁOWA KLUCZOWE