Na drogach

Nietrzeźwy myśliwy za kierownicą samochodu

Prawie 3 promile alkoholu miał kierowca forda, który jechał jedną z jasielskich ulic. Dalszą jazdę uniemożliwił mu policjant, który w tym czasie nie był w służbie. W samochodzie pijanego kierowcy funkcjonariusze znaleźli także broń myśliwską i amunicję.

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 19.15 w Jaśle. Kierujący fordem focusem jadąc ulicą Jagiełły zjechał nagle na chodnik. Świadkiem tego zdarzenia był funkcjonariusz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Jaśle, nie będący w tym czasie w służbie. Policjant podejrzewając, że kierowca pojazdu może być pijany odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Funkcjonariusz natychmiast wezwał policjantów ruchu drogowego. Kiedy 50-letniego kierowcę forda przebadano alkomatem badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W samochodzie mężczyzny, na tylnym siedzeniu policjanci odnaleźli broń myśliwską wraz z amunicją, a w bagażniku kilka ustrzelonych bażantów. Broń i amunicja zostały zabezpieczone przez policyjnych ekspertów. Z dokumentów, jakie miał przy sobie zatrzymany wynikało, że posiada zezwolenie na broń myśliwską oraz upoważnienie do wykonywania polowań na zwierzynę leśną.

Postępowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy jasielskiej komendy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE