Kultura | rozrywka | edukacja

Paczki mikołajkowe dla dzieci z ubogich rodzin

Do Jasielskiego Domu Kultury zawitał dzisiaj święty Mikołaj, który wręczył dzieciom z ubogich jasielskich rodzin 430 prezentów świątecznych. Akcja została zorganizowana przez jasielski oddział CARITAS oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ksiądz dr Marian Putyra, dyrektor Caritas Jasło. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Ksiądz dr Marian Putyra,
dyrektor Caritas Jasło.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Akcja mikołajkowa, zainicjowana przez dyrektora jasielskiego oddziału CARITAS księdza dra Mariana Putyrę, organizowana jest od wielu lat. Początkowo organizacja korzystała tylko z własnych środków. Teraz jej działania wspiera również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pieniądze na prezenty dla najmłodszych zebrała podczas tegorocznego Dnia Wszystkich Świętych młodzież z jasielskich szkół średnich. Uczniowie zrzeszeni przy szkolnych kołach CARITAS kwestowali przed wejściem na obie miejskie nekropolie oraz przy parafiach.

Naszym celem jest pomaganie. Ubogich zawsze będziecie mieć u siebie. Tak mówił Pan Jezus i my to widzimy, że tak jest. Jeśli są ludzie, którzy chcą pomóc, to jest bardzo cenne. Bardzo chciałem podziękować tym, którzy wspierają tą akcję. Bardzo dziękuję, zwłaszcza młodzieży. Drogie dzieci, jak wejdziecie do domu i zaglądniecie do paczuszek to pomyślcie o tych dziewczynkach i chłopcach ze szkół średnich. Oni razem z opiekunami zbierają pieniążki na Wszystkich Świętych po to, żeby zrobić tą akcję mikołajkową. – mówił do najmłodszych i ich rodziców ks. Marian Putyra.

Zanim nastąpił punkt kulminacyjny i na scenie pojawił się święty Mikołaj, z programem artystycznym wystąpił zespół AIR Revolution, działający od roku przy Jasielskim Domu Kultury. Na IX Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych, które odbyły się w miniony poniedziałek, zespół prowadzony przez instruktorkę tańca Katarzynę Koronę zdobył wyróżnienie.

Tańcem, zabawą i śpiewem też można chwalić pana Boga, a ponieważ święty Mikołaj tak naprawdę był biskupem to postanowiliśmy w tym roku zrobić niespodziankę w postaci tańca. – powiedziała Krystyna Kasprzyk, dyrektorka Jasielskiego Domu Kultury.

W tym roku upominki trafią w sumie do 1100 dzieci. Paczki będą rozdawane w jasielskich parafiach oraz najbliższych okolicach miasta.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE